Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 2 RJ DeCoite Shield GF 27 Mar 21 South Belgrave
8/192(cc) DP Cormack 72  K Grenda 3/38 A Grenda 2/35 D Lucas 2/46
def St Johns Tecoma
144 M Hardy 29* A Ferguson 26  ME Baker 2/18 R Hill 2/30 T Burley 2/33
Belgrave South Recreation Reserve 
U/12 - DIV 1 - SPORTING FINE ART SHIELD GF 19 Mar 21 Eildon Park Wildcats
6/66(cc)  I Dolphin 2/3 R Eberhardt 2/12
def by South Belgrave
5/75  b doherty 2/11
Eildon Park (Oval 1 - West) 
U/12 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP 14 12 Mar 21 The Basin
59  Z Thomson 3/5 I Dolphin 2/2
def by South Belgrave
4/75(cc)  
Batterham Reserve (Oval 2 - South) 
U/16 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP SF 20 Mar 21 Upwey-Tecoma
3/94 E Macgraw 41* A Todd 25  W Sargood 2/13
def South Belgrave Saints
8/89(cc)  A Moore 3/7 M Milner 2/4 E Macgraw 2/12
Upwey Recreation Reserve (East Oval) 
Division 4 15 6 Mar 21 South Belgrave
136 B Cramer 25  N Hicks 3/15 NM Heron 3/40 B Clark 2/22
def by Olinda
8/139 AJ Bruce 75*  J Lawson 2/11 A Tanic 2/19
Belgrave South Recreation Reserve 
SUPER 7'S - SAXONS SHIELD 13 10 Mar 21 South Belgrave Yellow
7/94(cc)  
def by South Belgrave Blue
7/123(cc)  G Poole 4/14
Belgrave South Recreation Reserve 
Girls Stage 1 -Stars GF 21 Mar 21 South Belgrave
6/124(cc)  T Pitt 3/8
def Warranwood
112  G Hourigan 4/10
Belgrave South Recreation Reserve 
Veterans Division 2 Bryan Mitchell Shield GF 28 Mar 21 South Belgrave
9/140(cc) T Leaver 33 M Dolphin 31 R Miller 25*  R Petty 3/26 M Edwards 2/20 S Whitty 2/23
def Lysterfield 1
8/134(cc) SG Burgess 37 M Couttie 32* P North 30  D Bergwerf 4/13
Belgrave South Recreation Reserve 
Veterans Division 3 David Clarke Shield 7 28 Feb 21 Johnson Park
5/168(dec) A Romei 43* K Lee 41* C Ragland 29  
def South Belgrave Yellow
6/166(cc) C Field 40* G Bliss 37  
Fairpark Reserve (Oval 1) 
Veterans Division 4 Tom Jackson Shield SF 21 Mar 21 Ferntree Gully 3
drew South Belgrave White
Wally Tew Reserve (Oval 2) 
Division 9 14 6 Mar 21 South Belgrave
4/192(cc) DA Bromley 105* C Davidson 61*  A Collie 2/20
def Belgrave
9/176(cc) S Dhanapala 98 B Wiseman 49  DA Bromley 5/22 C Davidson 3/26
Rowville Recreation Reserve (Oval 2) 
2021 - UNDER 12 - DIVISION 3 - FINALS SF 17 Mar 21 Mazenod OC
7/107  J Harper 2/6
def South Belgrave
10/61  A Das 2/6
Mazenod College (Mazenod College - Oval #2)