Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 2 RJ DeCoite Shield 9 18 Jan 20
25 Jan 20
South Belgrave
v Monbulk
9/222(cc) J Fraser 65 SD Cosstick 43  
Belgrave South Recreation Reserve 
Division 4 9 18 Jan 20
25 Jan 20
Boronia Churches
v South Belgrave
Miller Park 
U/14 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP 8 24 Jan 20
31 Jan 20
South Belgrave
2/82 M Cestnik 30*  
v St Johns / Ferntree Gully
5/51  M Farrand 2/5
Belgrave South Recreation Reserve 
Division 8 7 18 Jan 20
25 Jan 20
St Johns Tecoma
v South Belgrave
St. Josephs College (Ferntree Gully) (Oval 1) 
U/12 - DIV 2 - KOOKABURRA CUP 11 24 Jan 20 Belgrave
4/100(cc)  N Gillespie 2/2
def by South Belgrave
2/127(cc) E Reid 27*  
Belgrave Recreation Reserve 
Veterans Division 2 Bryan Mitchell Shield 6 19 Jan 20 South Belgrave 2
8/185(cc) PL Hill 40* G Bliss 35 C Field 26  D Stewart 2/28 A Stewart 2/36
def by Bayswater 1
4/187 A Stewart 41* R Kohlman 40* A McKenzie 40* A Webb 30  
Belgrave South Recreation Reserve 
Veterans Division 2 Bryan Mitchell Shield 6 19 Jan 20 Eildon Park 1
5/174(cc) M Mitchell 43* S Clark 42* A Baltruschaitis 28  JW Griffiths 2/15 D Ray 2/35
drew South Belgrave 1
1/112 D Ray 41* J Brown 41*  
Eildon Park (Oval 1 - West) 
SUPER 7'S - SAXONS SHIELD 11 22 Jan 20 South Belgrave
10/66(cc)  O Millwood 6/4 T Willoughby 2/10
def by The Basin Polars
2/204(cc) O Millwood 32* M Millwood 25*  
Belgrave South Recreation Reserve 
Veterans Division 3 David Clarke Shield 6 19 Jan 20 South Belgrave 3
8/196(dec) j McNamara 41* C Koski 38* R Fahie 33 P Koski 25  A Romei 4/32 M Francis 2/50
def Johnson Park
7/191 A Wright 43* A Romei 41*  B McNamara 2/18
Narre Warren East Reserve 
Veterans Division 4 Tom Jackson Shield 6 19 Jan 20 Upper Ferntree Gully 2
drew South Belgrave 4
Kings Park 2 (PlanActive Financial Oval) 
U/16 - DIV 1 - SAXON SPORTS SHIELD 11 25 Jan 20 South Belgrave
3/115(cc) J Farrand 50* B Cramer 45  
def by Eildon Park Wildcats
3/118 M Anderson 51* M Arundell 50*  J Farrand 2/12
Belgrave South Recreation Reserve